חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 12.2.19

ניר ברקת בראיון לאתר החדשות כיכר השבת על רחבת כותל המשפחות: "צריך אומץ לב למצוא את הדרך בה אפשר להגיע להסכמות בנושא".

אתמול, שני 11.2.2019 התראיין ניר ברקת לאתר החדשות החרדי 'כיכר השבת' והתייחס לרחבת כותל המשפחות, חוק המרכולים וחוק הגיוס.

כזכור, ניר ברקת שימש כראש עיריית ירושלים ביו השנים 2008-2018. בחודש האחרון, התמודד ניר ברקת בפריימריז של מפלגת הליכוד ונבחר למקום התשיעי ברשימת המפלגה לכנסת ה-21.

על חוק הגיוס: "אין פה בעיה אמיתית, זו בעיה פוליטית מדומה. אם אתה שואל את צה"ל האם צריך לגייס הרבה יותר חרדים, הם יגידו לך 'לאט לאט, אנחנו יודעים לגייס  את כמות החרידם שאנחנו זקוקים להם בפועל', יש כאן איזונים שצה"ל יודע לשמר. אם אתה לא כופה אלא משמר, אתה אומר שמי שתורתו אינה אומנותו - רוצה לבוא ולשרת בצה"ל, אם תשווק ולא תכפה אתה תקבל יותר חרדים, אין פה בעיה אמיתית".

על רחבת כותל המשפחות :"הכותל, כמקום הקדוש ביותר לעם היהודי,  צריך לשמר שזה ינוהל כפי שהיה עד כה. השאלה שהייתה האם לאשר מתווה כזה או אחר. התפיסה הרבנית הקלסית - נגד. בג"צ - אם לא נמצא פשרה שמקובלת על כולם הוא יכפה הסדר על רחבת הכותל. צריך אומץ לב למצוא את הדרך בה אפשר להגיע להסכמות בנושא".

על חוק המרכולים והסטטוס קוו: "אני חסיד סטטוס קוו. השאלה איפה ואיך, לפני החוק יש סטטוס קוו. אנחנו במדינת ישראל חיים אוכלוסיות מעורבות, והפן היהודי - דתי - השבת, אני נותן לו משקל גדול. זה נכון אולי שהחילונים מתנהלים אחרת, אבל הערך של השבת הוא טוב. אני - כראש העיר - עשיתי הכל לפעול במסגרת הסטטוס קוו".

על היחסים עם החרדים: "אני רואה את הציבור החרדי כשותף בהרבה נושאים שלי. אם נסתכל היום מה המצב של החרדים בירושלים לעומת מה שהיה פה לפני עשור - המצב הרבה יותר טוב. אני יודע להסביר לציבור הלא חרדי איך חושבים 'חרדית' ומה חשוב לחרדים ואיך מגיעים להסכמים. אתה לא תמצא במערכות השלטון אנשים שכל כך חיו  עם המגזר החריד, אני אוהב את המגזר ויודע לשרת אותו. אני איש של חיבורים, איך לחבר את הציבור החרדי. אתה תמצא אותי כשותף טבעי של הציבור החרדי".


לקריאת הריאיון המלא באתר החדשות 'כיכר השבת' יש ללחוץ כאן

תחומי עניין קשורים

ייתכן וגם זה יעניין אותך

    תנאי שימוש
    עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר