חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 11.2.19

שר הפנים יו"ר ש"ס אריה דרעי לליברמן בכנס ש"ס: "במקום להסביר מה זה שבת וקידוש נלחמת כדי לפתוח חנויות בשבת".

אתמול, ראשון 11.02.2019 יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי פתח באופן רשמי את קמפיין הבחירות של מפלגת ש"ס. במהלך הערב הודיע באופן רשמי כי מפלגת  ש"ס לא תרוץ ברשימה אחת עם מפלגת 'יהדות התורה'.

יו"ר ש"ס שר הפניה אריה דרעי: "היו הרבה תקופות ביני לבין אביגדור ליברמן, רוב התקופות שהכרנו בידידות גדולה, אבל במקום להסביר מה זה שבת וקידוש נלחמת כדי לפתוח חנויות בשבת. יהודים רוסים קיימו את התורה במסירות נפש בברית המועצות וכשהייתה להם הזדמנות הם עלו לארץ ישראל, בשביל מה? בשביל ללכת ולפתוח חנויות באשדוד בשבת? זה היה החלום שלהם?. אני לא מבין באמת: איך יהודים שגדלו בברית המועצות לשעבר, שבעים שנה של דיכוי נגד כל דבר שביהדות, איך הם עשו ברית מילה במסירות נפש. למה? כדי שאתה תיסע לאשדוד בשבת ותעשה מסיבת עיתונאים על יד חנות שמוכרת 'דבר אחר', בשביל זה עלו מברית המועצות? אני לא מבין את זה באמת. למה? מה לא טוב בשבת הקדושה שלנו, ככה לחלל? ככה לרמוס? למה זה טוב הדבר הזה?.

 

אני פונה לידידי ליצמן וגפני, היות והמטרה שלנו להרבות את כוחן של המפלגות החרדיות, אני מפרגן ליהדות התורה שתביא כמה שיותר מנדטים, אני פונה אליכם: בואו נכנס מיד אחרי הגשת הרשימות את שלושת המועצות של גדולי התורה שכל גדולי ישראל ישבו סביב שולחן אחד, ויצאו בקריאה לכל הציבור הליטאי בישראל להצביע אך ורק למפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה.

 

בני גנץ, שתקת הרבה זמן, עכשיו אני מבין למה שתקת. בנאומך אמרת שאתה רוצה להעמיק את שיתוף הפעולה עם החרדים. האם שיתוף פעולה זה ברית הזוגיות? זה מתווה הכותל?. לפני ארבע שנים היה אדם בשם יהיר לפיד שרצה לשקם אותי. אני רוצה לספר לך לפיד מה נהיה עם השיקום שלי. לקחנו 650 מיליון שקלים והורדנו את מחירי התחבורה הציבורית. אז אמנם הציבור שלך לא נוסע באוטובוסים אבל הציבור שלנו כן, היו לנו עוד הרבה הישגים רבים בשיקום שלך תן לנו עוד 4 שנים של שיקום כזה".

 

במפלגת ישראל ביתנו הגיבו לדברי דרעי ואמרו: ״עלינו למדינת ישראל כדי להיות יהודים גאים בארצם. עלינו כדי לשרת את המדינה היהודית. אנחנו משרתים בצה"ל ועושים מילואים, אנחנו עובדים ומשלמים מסים. עזבנו מדינה שבעבר נתנה לאזרחיה הוראות איך לחיות ובאנו למדינה שאמורה לכבד את חופש הפרט. אנחנו בעד מסורת ישראל, אנחנו בעד ערכים יהודיים, אבל אנחנו נגד כפיה דתית. דרעי, תחיה איך שאתה רוצה ואנחנו נחיה איך שאנחנו רוצים ואל תטיף לנו מוסר".

תחומי עניין קשורים

ייתכן וגם זה יעניין אותך

    תנאי שימוש
    עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר