חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 13.10.17

חברות כנסת מהקאוליציה ומהאופוזיציה ליועמ"ש: אל תרכך את האכיפה נגד הדרת נשים

בחודש שעבר פורסם באמצעי התקשורת כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, נפגש עם נציגי המפלגות החרדיות והסכים לפעול לחידוד המדיניות בנושא, כך שתתאים "לאורח החיים הדתי והחרדי".
בתחילת השבוע, ובתגובה למהלך זה מצד מנדלבליט, פנתה קבוצת חברות כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה  ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפגוש אותו כדי לשכנעו להתחייב שלא לרכך את האכיפה נגד הדרת נשים.
חברות הכנסת מרב מיכאלי (המחנה הציוני), מיכל רוזין (מרצ), רחל עזריה (כולנו) ויוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) אמרו שהכוונה לרכך את האכיפה מדאיגה ומטרידה. "מתרבים המקרים בהם נשים מודרות ומורחקות מהמרחב הציבורי ומרחבים ושירותים שלמים מופרדים על בסיס מין. לצד מקרים אלה, מתקבע שיח משפיל ומסוכן לפיו עצם נוכחותן של נשים במרחב הציבורי מטמאת אותו ופוגעת ברגשותיהם של גברים חרדים ודתיים ועל כן לגיטימי לדרוש את סילוקן למען קיום מרחבים 'נקיים' מנשים", הן כתבו למנדלבליט. לדבריהן, "המרחב הציבורי כשמו כן הוא, שייך לכלל הציבור, ואין להרשות כי מיעוט קיצוני, הדוגל בעמדות מפלות ושוביניסטיות, יעצב אותו כראות עיניו תוך פגיעה במרקם החיים המשותף ".

מנדלבליט ושרת המשפטים איילת שקד אכן צפויים להיפגש עם חברות הכנסת לאחר סיום חג הסוכות. יו"ר הוועדה למעמד האשה עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) פנתה ליועמ"ש מיד לאחר פרסום הדברים, והוא נענה להצעתה לשמוע את עמדות חברי הוועדה שבראשה היא עומדת המתנגדים לריכוך האכיפה נגד הדרת נשים.

 

לכתבה המלאה באתר "הארץ": https://www.haaretz.co.il/news/politi/1.4510148


תחומי עניין קשורים

ייתכן וגם זה יעניין אותך

    תנאי שימוש
    עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר