חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
תאריך: 28.6.15

ח"כ קסניה סבטלובה: "מעל מיליון ישראלים וישראליות אינם יכולים או אינם רוצים לבוא בנישואין דתיים"

את הדברים כתבה סבטלובה בהצעה דחופה לסדר שהגישה בנושא "נישואין לכל במדינת ישראל". ההצעה הדחופה הוגשה בעקבות החלטת בית המשפט האמריקאי להכיר בנישואין חד מיניים.
עוד כתבה סבטלובה בהצעה כי "מדינת ישראל היא הדמוקרטיה היחידה המקיימת רק נישואין דתיים, של 11 עדות דתיות, ומכירה בנישואין אזרחיים, גם של בני אותו המין- אם אלו נערכו בחוץ לארץ.
הדבר פוגע בזכויות יסוד של אזרחי המדינה, גורם לאפליה קשה של מעל מיליון ישראלים וישראליות שאינם יכולים או אינם רוצים לבוא בנישואין דתיים".
להלן הצעתה לסדר של ח"כ סבטלובה בנושא "נישואין לכל במדינת ישראל"

"בשבוע שעבר החליט בית המשפט העליון האמריקאי, ברוב של 5 מול 4, שיש חובה להכיר בכל מדינות ארצות הברית של אמריקה בנישואין גם של בני זוג מאותו המין.
מדינת ישראל היא הדמוקרטיה היחידה המקיימת רק נישואין דתיים, של 11 עדות דתיות, ומכירה בנישואין אזרחיים, גם של בני אותו המין- אם אלו נערכו בחוץ לארץ.
הדבר פוגע בזכויות יסוד של אזרחי המדינה, גורם לאפליה קשה של מעל מיליון ישראלים וישראליות שאינם יכולים או אינם רוצים לבוא בנישואין דתיים.
אנו בשנת 2015 והגיע הזמן שהנושא יעלה לדיון ציבורי רציני ומעמיק ושהכנסת תשקף את רצון רוב הציבור בישראל בעד נישואין לשני בוגרים המעוניינים בכך, כאן, בארץ אליה מחויבים בחובות, ובה ראוי שינתנו כל הזכויות, ויפה שעה אחת קודם. כינון נישואין אזרחיים, לרבות לבני ובנות אותו המין, לצד נישואין במסלול דתי, לחפצים בכך"

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ סבטלובה ובו תוכן ההצעה, לחצ/י כאן 
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר