חברי כנסת סיעות חקיקה והצבעות
 • אושר לקריאה שנייה ושלישית: בעלי עסקים לא יחויבו לעבוד ביום המנוחה שלהם אפילו אם התחייבו לכך בחוזה.

  בדיון בוועדת העבודה והרווחה שהתקיים היום אושר נוסח הצעת חוק הגנה על בתי עסק (ימי המנוחה), התשע"ו-2016, לקריאה שנייה ושלישית. על פי הצעת החוק שיזם ח"כ יגאל גואטה (ש"ס) יחד עם חברי כנסת נוספים, סעיף תנאי בחוזה המחייב בעל עסק לעבוד ביום המנוחה שלו לא יאכף: לא ניתן יהיה לבטל את החוזה בגין הפרתו, או לתבוע מבעל העסק פיצויים בשל כך. לבקשת יו"ר הועדה אלי אלאלוף (כולנו), הוכנסה הערת הסתייגות בחוק, המחריגה שירותים החיוניים להפעלת מתחמים הפתוחים בשבת.
  תקציר...
 • עברה בקריאה ראשונה בועדה: הצעת החוק המתירה לסרב לעבוד בשבת גם עבור מי שאינו שומר מצוות

  היום (שני,18.7.16) בוועדת העבודה והרווחה, עברה בקריאה ראשונה הצעת החוק של חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) המבקשת להתיר גם לאדם שאינו שומר מצוות לסרב לעבוד ביום שבת.
  הצעת החוק לא עברה את אישור וועדת השרים לחקיקה, אך עברה בקריאה טרומית בהצבעת הכנסת במליאה, וכעת גם בקריאה ראשונה לקראת להכנתה לקריאה השנייה ולקריאה השלישית.
  תקציר...

על מה מדובר?

יום השבת הוגדר בחוק כיום שבתון, ומהגדרה זו נובעות ומשתלשלות השלכות חוקיות ואזרחיות שונות. כיצד ייראה המרחב הציבורי בישראל ביום השבת? מהם הערכים המובילים את המחוקק כאשר הוא מטפל בסוגייה זו? באילו גורמים יש להתחשב כאשר מעצבים את דמותו של יום השבתון במדינה?

המארג החברתי העדין בחברה הישראלית מחייב לעסוק בנושא זה בעדינות רבה. יש להתחשב בצרכים של הציבורים והמגזרים השונים ולא להעדיף מגזר אחד על משנהו.
תנאי שימוש
עקבו אחרינו בפייסבוק עקבו אחרינו בטוויטר הירשמו לניוזלטר צרו קשר